averdad-datacenter-network-tracer

دیتاسنتر یا مرکز داده چیست؟

سرورها در مکانی به نا م دیتاسنتر قرار دارند. دیتاسنتر جاییست که امکانات و پیش نیازهای لازم جهت نگهداری و راه اندازی سرورها را دارد. هر سرور در یک رک قرار میگیرد. رک یک محفظه ایستاده مانند کمد یا یخجال میباشد که سرورها درون آن ها قرار میگیرد و Fix میشود. در هر رک با توجه با استاندارد سرورها تعداد مختلفی سرور قرار خواهد گرفت. سرورها در اندازه های مختلف تولید می شوند و هر سرور با توجه به اندازه خود ممکن است میزان خاصی از رک را اشغال نماید.حداقل فضای برای یک سرور یک واحد استاندارد که U نام دارد، است. یک U به اندازه ۴۴٫۵mm می باشد. ممکن است یک سرور به چند U از رک برای جاسازی نیاز داشته باشد.

 

دیتاسنتر ها را برای معرفی میتوان به دو دسته دیتاسنتر های خارج از کشور و دیتاسنتر های داخلی تقسیم نمود ،

 

نگاهی به چند دیتاسنتر خارج از کشور داشته باشیم :

 

معرفی دیتاسنتر OVH کانادا و فرانسه :

دیتاسنتر OVH فرانسه یکی از ۳ کمپانی بزرگ میزبانی در دنیا می باشد, OVH در اروپا کمپانی اول به شمار می رود. این دیتاسنتر با توجه به قیمت بسیار مناسب و کیفیت بسیار بالای شبکه و سخت افزار ارائه شده یک انتخاب مناسب برای استفاده به عنوان مجازی سازی و هاستینگ میباشد. همچنین با توجه به این که دارای فایروال های رایگان برای جلوگیری از حملات مختلف DDOS روی سرور ها می باشد یک انتخاب مناسب برای هاستیگ و وب سایت هایی که مورد حملات متعدد DDOS قرار می گیرند به شمار میرود.

دیتاسنتر OVH از نظر فاصله جغرافیایی به ایران از پینگ مناسب برخوردار است و از نظر کیفیت سرویس ها و عملکرد دیتاسنتر جزو برتین دیتاسنتر های اروپا به شمار میرود .اورداد نسبت به توسعه فعالیت خود با حساب اصلی وریفای شده از این دیتاسنتر ، فعالیت وسیعی در ارائه و فروش سرویس های این دیتاسنتر داشته و در حال توسعه این روند میباشد.

 

 

معرفی دیتاسنتر هتزنر آلمان Hetzner :

آقای مارتین هتزنر مالک اصلی شرکت Hetzner Online ( به انگلیسی Hetzner Online GmbH ) فعالیت این شرکت را در سال ۱۹۹۷ با هدف ارائه خدمات حرفه ای میزبانی وب و مرکز داده (دیتاسنتر) در آلمان آغاز کرد. این دیتاسنتر برزگترین دیتا سنتر آلمان و یکی از برترین دیتا سنتر های جهان است که با دو مجموعه دیتا سنتر در استان های ساحلی نورنبرگ و فالکن اشتاین آلمان, که در کل 23 دیتا سنتر را تشکیل میدهند فعالیت میکند، یکی از ویژگی های این دیتاسنتر ارائه خدمات کلوکیشن به صورت Desktop و نه Rackmount میباشد.

سیستم تامین برق این دیتاسنتر نیز از نظر پایداری و سازگاری با محیط زیست در جایگاه مناسبی قرار داشته و از ساختار N+1 Redundancy و  سیستم تامین برق بدون Co2 و دیزل ژنراتور پشتیبان 2.5 MVA بهره میبرد ، امنیت و پایداری شبکه این مجموعه دیتا سنتر با سخت افزار و توپولوژی شرکت معتبر Juniper تامین شده و باند ارتباطی بین دیتا سنتر ها در حد 100GBit میباشد و از طریق خطوط  DE-CIX  با سرعت 300 گیگابیت در ثانیه, و خط AMS-IX و NL-IX-FFM با سرعت صد گیگابیت در ثانیه و 5 خط ارتباطی دیگر که در جمع 580 گیگابیت در ثانیه پهنای باند فراهم می آورد, به شبکه جهانی متصل هستند.همچنین با لینک خصوصی 80 گیگابیت در ثانیه به شبکه آمازون, و با لینک 10 گیگ به لیزوب متصل میباشد.

معرفی دیتاسنتر لیزوب هلند Leaseweb :

دیتاسنترهای لیزوب در جایگاه یکی از قدیمیترین ، بزرگ ترین و پیشرفته ترین دیتاسنترهای دنیا قرارد دارد، به گونه ای که با دیدن تصاویری از داخل این دیتاسنتر و تجهیزات موجود به قدرت و سرعت پیشرفت تکنولوژی پی خواهی برد ، تمامی سخت افزار استفاده شده در این دیتاسنتر از آخرین بروزرسانی ها برخوردار هستند، لیزوب با دیتاسنترهای پرقدرتی همچون ovh فرانسه به راحتی رقابت میکند.

این شرکت با نام معروف Leaseweb هم اکنون در کشورهای هلند ، آلمان ، هنگ کنگ ، سنگاپور ، آمریکای ساحل غربی و ساحل شرقی دیتاسنتر فعال دارد و دارای شبکه ای فوق العاده گستره میباشددیتاسنتر Leaseweb با بهره گیری از جدیدترین فناوری های مانیتورینگ توانسته حضور پررنگی در این مبحث داشته و قدرت نمایی کند، کارشناسان و کارمندان زیادی به صورت ۲۴ ساعته در حال بررسی وضعیت سرورها و رسیدگی به وضعیت آنها هستند.

 

معرفی دیتاسنتر رد استیشن انگلیس RedStation :

دیتاسنتر رد استیشن واقع در کشور انگلستان به عنوان محبوبترین و پر طرفدار ترین موقعیت برای خرید سرویس های انگلستان نزد کاربران ایرانی توانسته است سهم قابل توجهی از بازار سرور اختصاصی را در مارکتینگ ایران به خود اختصاص دهد. از جمله مهمترین ویژگی های این دیتاسنتر  ارائه شبکه ای با پهنای باند بالاست به نحوی که می توان رد استیشن را بهترین انتخاب برای خرید سرویس هایی با مصرف شبکه و پورت قوی همچون سرور های دانلود دانست. از دیگر مزایای خرید سرور مجازی انگلیس باید به پایداری و آپتایم بالای این مرکز داده اشاره داشت.

 

 

 

برای مشاهده لیست بروز همه ی محصولات کلیک کنید - کد تخفیف امروز: GIQV60QRH3لیست محصولات