جستجو سریع

خرید سرور مجازی بورس
آموزش سرور مجازی
سرور مجازی اروپا
خرید لایسنس ویندوز اورجینال

وبلاگ ما چقدر هوادار داره؟

  • 114
  • 87
  • 435

امروزه مهم ترین اصل برای یک مجموعه و شبکه اینترنتی پایداری آن است ، هر مجموعه یا وبسایت نیاز دارد به صورت مداوم در دسترس بوده و دارای آپتایم بالایی باشد، برخی از نرم افزار ها برای بازرسی و پایش این شبکه ها و وبسایت ها وجود دارند که با نام سیستم های مانیتورینگ شناخته میشوند.

Solarwinds، Cacti و PRTG نام های آشنا در راهکارهای Monitoring شبکه هستند که سهم عظیمی از این بازار را به خود اختصاص دادند. کنترل دقیق وضعیت دستگاه های شبکه باعث سرویس دهی بهتر به کاربران و مشتریان میشود. نرم افزار های PRTG، Solarwinds و Cacti با فراهم کردن واسط کاربری کاملاً گرافیکی، این امکان را به شما میدهند تا وضعیت روتر ها، سویچ ها و ترافیک در حال عبور از آنها را در یک صفحه و در کنار هم مشاهده کنید. در صورت بالا رفتن مصرف منابع CPU و Memory دستگاه، پیغام تنظمی شده از طریق ایمیل و یا sms و یا هر API دیگری برای شما ارسال شود. مقدار پهنای باند مصرفی را به صورت گرافیکی و با جزئیات کامل برای شما نمایش دهند. این نرم افزار ها دارای دیتابیس بوده و تمامی وضعیت دستگاه ها را ذخیره میکنند و به شما امکان گرفتن گزارش روز ها، ماه ها و سالهای اخیر را میدهند.

 

معرفی نرم افزار Cacti

Cacti نرم افزار محصول شرکت سیسکو بوده و مبتنی بر لینوکس است. عموماً در بخش NOC شرکت های Service Provider نصب شده و وضعیت Up link ها و لینک های مشتریان را بر روی محیط گرافیکی نشان میدهد. این قابلیت را دارد تا برای هر مشتری یک حساب کاربری ایجاد کند تا مشتری بتواند وضعیت لینک خود را مشاهده کند. تصویر زیر، واسط کاربری نرم افزار Cacti را نشان میدهد:

 

 

معرفی نرم افزار نرم افزار Solarwinds

نرم افزار Solarwinds که از دیرباز نرم افزار های مانیتورینگ شبکه را تولید میکند، مبتنی بر سیستم عامل Windows Server بوده و نیاز به دیتابیس SQL Server جهت ذخیره کردن اطلاعاتش دارد. واسط کاربری این نرم افزار را در تصویر زیر مشاهده میکنید:

معرفی نرم افزار نرم افزار PRTG

نرم افزار PRTG محصول شرکت Manage Engine است که در سالهای اخیر تولید شده است. با این همه به واسطه قابلیت های زیاد و محیط User Friendly اش، در زمان کوتاهی بسیار محبوب شده است. این نرم افزار نیز مبتنی بر سیستم عامل ویندوز میباشد. تصویر زیر، قسمتی از کنسول این نرم افزار را نشان میدهد:

معرفی نرم افزار Cisco Prime

Cisco Prime که نام محصول جدید Cisco Works LMS میباشد، یکی از شاهکار های سیسکو است. این نرم افزار که دارای ماژول های مختلفی است، به جز مانیتور کردن شبکه، قابلیت های بسیار زیاد دیگری نیز دارد. با استفاده از Wizard هایی که در اختیار شما میدهد، میتوانید روتر، سویچ و فایروال های شبکه را به راحتی تنظیم کنید. همچنین انجام تنظیمات QoS و مانیتور کردن وضعیت ترافیک شبکه پس از راه اندازی QoS، از قابلیت های این نرم افزار است. این نرم افزار نیز مبتنی بر لینوکس میباشد. تصویر زیر، بخشی از واسط کاربری این نرم افزار را نشان میدهد: 

آموزشی کنترل پنل نقد و بررسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای مشاهده لیست بروز همه ی محصولات کلیک کنید - کد تخفیف امروز: GIQV60QRH3لیست محصولات